Zatrzymaj się na chwilę i poczytaj ze mną…

W środowe przedpołudnie na ulicach Wieruszowa pojawili się Zawieruszeni z książkami, zachęcając  przechodniów do wspólnego czytania, albo chociaż do posłuchania fragmentów książek.  Happening był częścią lokalnej kampanii społecznej propagującej czytelnictwo wśród mieszkańców gminy Wieruszów i powiatu wieruszowskiego. Kampania poprzez  niestandardowe działania, zabawę  ma aktywizować różne grupy społeczne wokół książki. Literatura jest jednym z głównych filarów kultury na całym świecie. Zawieruszeni z książkami chcieliby pokazać, że właśnie książka może stać się swoistym mostem łączącym  ludzi o różnych poglądach, upodobaniach, zwyczajach, ludzi w różnym wieku. Być może zabawy z książką w tle przyczynią się nie tylko do popularyzacji czytelnictwa, ale także do wspólnych rozmów, uśmiechu i zmian w naszej małej ale jakże ważnej wieruszowskiej części świata.

[media url=”https://www.youtube.com/watch?v=7A9B-d4Efic” width=”600″ height=”400″]

Inicjatorami akcji są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Reymonta, Na OPAK TV i Łącznik. Tak naprawdę jednak każdy z nas może zrealizować własne pomysły z książką w roli głównej.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich do przesyłania zdjęć, filmików itp. z książką w tle na adres: zawieruszeni@mgbp-wieruszow.pl lub biblioteka@mgbp-wieruszow.pl. Fotografie i filmy będą publikowane na facebookowym  fanpage: Zawieruszeni z książkami. Co miesiąc autor najlepszego zdjęcia zostanie nagrodzony drobnym upominkiem, a pod koniec roku zaplanowane jest wydanie kalendarza ilustrowanego nadesłanymi fotkami. Liczy się pomysłowość i poczucie humoru.

Pierwszy zawieruszony z książką happening „Zatrzymaj się na chwilę i poczytaj ze mną” został przygotowany i przeprowadzony przez: Piotra Durysa, Mateusza Szczepaniaka (Na OPAK TV), Łukasza Rzeźnika, Dawida Zygmunta i Zuzannę Waniek.

Zachęcamy wszystkich Państwa do wspólnej zabawy. Zawieruszmy się w Wieruszowie z książką, bo ta jest dobra na wszystko, nawet na „drogę za śliską”.

 

Beata Waniek