Za nami turnieje młodych piłkarzy w Wieruszowie

Drugie i czwarte miejsce w stawce ośmiu zespołów wywalczyły drużyny Akademii Piłkarskiej Wieruszów, w rozegranym w niedzielę, 25 lutego Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2007 o Puchar Radnego Rady Powiatu Wieruszowskiego – Jerzego Przybyła.

Podopieczni trenera Łukasza Łakomiaka z lututowskiego oddziału AP Wieruszów w finałowym spotkaniu po zaciętej walce ulegli nieznacznie, bo 0:1 Pogoni Syców. W spotkaniu o miejsce trzecie drużyna AP Wieruszow rocznika 2008, prowadzona przez Marcina Wiśniewskiego, musiała uznać wyższość Akademii Piłki Nożnej Talent Trzebnica.

– Obie nasze drużyny zdziesiątkowała tym razem grypa – przyznaje Marcin Wiśniewski. – Chłopcy i tak poradzili sobie doskonale. Turniej stał naprawdę na dobrym poziomie piłkarskim, a możliwość konfrontacji z kolejnymi zespołami, z którymi dotąd nie graliśmy bez wątpienia przyczynia się do rozwoju naszych zawodników.

– Myślę, że możemy być zadowoleni z występu obu drużyn – mówi trener Łukasz Łakomiak. – Zarówno w jednej jak i w drugiej ekipie mieliśmy braki kadrowe, głównie w ofensywie i brakowało siły rażenia. Cieszę się z postawy wszystkich piłkarzy, którzy zostawili serducho w każdym meczu, treningi przynoszą efekty, nasza gra wygląda coraz lepiej i właśnie to jest istotne. Np. w pierwszym spotkaniu ze Złoczewią wszystko wychodziło nam kapitalnie, ale szwankowało wykończenie. Jeden błąd w obronie i musieliśmy odrabiać straty. Ale ci chłopcy muszą popełniać, by na nich wyciągać wnioski – podsumowuje.

Warto podkreślić, że Najlepszym Bramkarzem Turnieju został Jakub Puchalski z AP Wieruszów 2008. Już w najbliższą niedzielę, zawodników AP Wieruszów czekają kolejne piłkarskie emocje. Tego dnia rozegrane zostaną turnieje Akademia CUP’2018 dla rocznika 2007 i 2008.

Tabela końcowa
 1. Pogoń Syców
 2. AP Wieruszów o. Lututów
 3. APN Talent Trzebnica
 4. AP Wieruszów 2008
 5. KP Krążkowy
 6. Złoczevia Złoczew
 7. Piast Gorzów Śląski
 8. Maraton Czajków

**********************************************************************************

Niespełna 2 minut zabrakło do podium pierwszej drużynie AP Wieruszów, w rozegranym w niedzielę, 25 lutego Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2009 o Puchar Radnego Rady Miejskiej w Wieruszowie – Adama Musiały.

W turniejowej rywalizacji zwyciężyła ekipa sycowskiej Pogoni, która dopiero po serii rzutów karnych pokonała bardzo dobrą drużynę Startu Łubnice, prowadzoną przez Rafała Niedźwiedzkiego. O krok od trzeciego miejsca byli podopieczni Łukasza Łakomiaka i Marcina Wiśniewskiego. Ostatecznie ulegli jednaki ekipie z Czajkowa.

– Z gry naszej drużyny jesteśmy bardzo zadowoleni. – przyznaje Marcin Wiśniewski. – Chłopcy piłkarsko prezentowali się naprawdę dobrze. Zawiodła niestety skuteczność. To są jednak jeszcze dzieciaki i takie rzeczy mają prawo się im przytrafiać. Najważniejsze jest to, że realizują postawione przed nimi cele.

– W tym wieku dzieciaki powinny czerpać jak największą radość z gry – mówi Łukasz Łakomiak. – A mimo to nasi mali piłkarze pokazali, że już rozumieją, co mają robić na boisku i realizują nakreślony sposób grania najlepiej, jak tylko potrafią. Naszym podopiecznym brakuje jeszcze trochę spokoju pod bramką, ale to przyjdzie z czasem.

Druga drużyna AP Wieruszów złożona z chłopców, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką zajęła ostatecznie 7 miejsce, a zwycięstwo w ostatnim pojedynku nad GKS-em Trzcinica pokazało, że chłopcy z każdym kolejnym spotkaniem prezentowali się lepiej.

Tabela
 1. Pogoń Syców
 2. Start Łubnice
 3. Maraton Czajków
 4. AP Wieruszów I
 5. AP Sieradz I
 6. AP Sieradz II
 7. AP Wieruszów II
 8. GKS Trzcinica
relacja: AP Wieruszów