O NAS

Na OPAK TV – Wieruszowska Telewizja Internetowa, która swoją działalność informacyjną rozpoczęła 3 maja 2014 roku. Dziś zajmujemy się relacjonowaniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Swoich sił próbujemy także przy zapisie/realizacji różnych ważnych imprez kulturalnych. Z chęcią nawiązujemy współpracę z organizatorami imprez kulturalnych oraz sportowych. W kwietniu 2016 rozpoczęliśmy transmisję najważniejszych wydarzeń na żywo dzięki Facebook Mentions. Naszą ekipę stanowi głównie 9 osób. Szefem stacji jest Piotr Durys.

 

Historia Na OPAK TV w telegraficznym skrócie:

Pierwszy materiał z cyklu na “Zoom na miasto” poprowadził Mateusz Szczepaniak. Była to relacja z Wieruszowskiej Majówki. Wideo to oczywiście wciąż widnieje na kanale na YouTube.

Tworząc to wideo nikt z nas nie wiedział, że dziś Na OPAK TV, będzie telewizją, która będzie promować wydarzenia czy ludzi…


 

Na OPAK TV wspiera imprezy kulturalne, które odbywają się na terenie naszej gminy.

10588864_784324514922524_1236966087_n

Pierwszym naszym patronatem był I Turniej Siatkówki Plażowej w Wieruszowie. Na “Copa Wiereiro” przeprowadzaliśmy jedne z pierwszych wywiadów w historii Na OPAK TV! Ekipa liczyła wtedy głównie dwie osoby, był to Piotr Durys oraz Mateusz Szczepaniak.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

mtb_wieruszowKolejnym ważnym elementem w rozwoju Na OPAK TV było nawiązanie współpracy z Wieruszowskim Klubem Kolarskim. Na plakatach V Maratonu Niepodległościowego MTB pojawiło się logo Na OPAK TV jako patronat medialny nad tą imprezą. Dziś trwają już przygotowania do VII edycji zawodów.

 

 

 


 

W czasie pierwszego roku działalności byliśmy także z Małymi Strażakami w Łodzi, graliśmy na Mistrzostwach Wieruszowa w koszykówkę a także pytaliśmy czy książka jest dobrym prezentem na święta.


 

Pierwszy rok działalności podsumowaliśmy oczywiście maju, gdzie hucznie obchodziliśmy pierwsze urodziny pod… samolotem.

Powstał ponad 20 minutowy program urodzinowy:


 

Z “grubej rury” wystartowaliśmy po naszych pierwszych urodzinach. Patron medialny nad dniami miasta rozpropagował bardzo naszą stację. Wiele godzin spędzonych na tym wydarzeniu zaowocowało podsumowaniami każdego dnia imprezy.

25_DNI_WIERUSZOWA


 

Na początku czerwca pojawiło się przed Na OPAK TV kolejne wyzwanie. Tower Triathlon 2015 był naszym debiutem jeśli chodzi o prowadzenie medialne imprezy. Piotr zadebiutował w roli spikera zawodów, na trasie pojawił się nasz samochód z kamerą. Wiele się działo a tak wyglądały efekty tej pracy.


 

W czerwcu część z naszej ekipy postanowiło wystartować jako Gimnazjum Nr 2 z Wieruszowa w konkursie pt.” Od Ignoranta do eleganta”. Natalia Leszczyńska, Klaudia Kopis, Mateusz Szczepaniak, Patryk Mazur oraz Piotr Durys zajęli 2 miejsce w tym o to konkursie.


Pierwsza kolejka Ekstraklasy w sezonie 15/16 rozpoczęła się dla Śląska Wrocław po… wieruszowskiemu. Gdyż razem z wieruszowską eskortą udaliśmy się na stadion Śląska by wyprowadzić piłkarzy z Wrocławia oraz Warszawy na murawę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.


W sierpniu nikt nie został wydymany! Braliśmy udział w Wieruszowskim Dymaniu Drezynami.


11 Listopad to kolejna edycja Niepodległościowego Maratonu MTB nad którą objęliśmy patronat.


W kwietniu 2016 roku rozpoczęliśmy przygotowania do startu naszego studia. To zaowocowało realizacją festiwalu Songowisko w Wieruszowskim Domu Kultury.


 

Ciąg dalszy nastąpi…