„Masa o kobietach polskiej mafii“ – DKK Wieruszów

W jesienny, deszczowy dzień 21 listopada spotkały się uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki przy MGBP   w Wieruszowie, aby omówić dość kontrowersyjną dla nas książkę „Masa o kobietach polskiej mafii“, czyli Jarosław Sokołowski „Masa“ w rozmowie z Arturem Górskim.

Jest to opowieść o świecie gangów, pełnych zdrad, zabójstw i napadów. Ukazuje pewien obraz świata przestępczego, gdzie rządził pieniądz i siła. A kobiety o których wspominał Masa upokarzano, traktowano wręcz przedmiotowo dla zaspokojenia wyłącznie swoich potrzeb, by następnego dnia nie pamiętać ich imion i wyglądu.

Książka nas nie zachwyciła, a wprost przeciwnie irytowała. Oczekiwałyśmy opisu kobiet żyjących       w związku z gangsterami, ukazujących ich problemy, odczucia, zwykłe dni, radości i smutki. Zawierała dużo wulgaryzmów, sytuacji i słów niecenzuralnych. Może też dlatego, dyskusja była długa i bardzo ciekawa.

29 listopada bierzemy udział w trzecim Dyktandzie Klubów Województwa Łódzkiego, a nasze następne dyskusyjne spotkanie odbędzie się 12 grudnia.  Zapraszamy!

 

Irena Kowalczyk