Kolejny start WKK Wieruszów

W niedziele 07.05.2017r. w Wałbrzychu odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski MTB XCO i kolejne EOOM dla juniorów młodszych. Górale Na Start to wyścig rangi UCI C2, na którą zjechało się osiem ekip zagranicznych.
Trasa wymagająca, bardzo dużej techniki oraz ogromnej wytrzymałości. Zawody jak co roku przygotowane na najwyższym poziomie.
Pierwszy start naszych zawodników to kategoria Junior Młodszy w której wystartowało 51 zawodników. Chłopaki po starcie z ostatniej linii przedostali się do połowy stawki lecz na trzecim okrążeniu Konradowi Bryłce przytrafił się defekt koła co wykluczyło go z dalszej rywalizacji. Mikołaj Drobnik również nie ukończył wyścigu przez wywrotkę na drugim kole.
O godzinie 12.30 wystartowały nasze Juniorki Młodsze. Dziewczyny po świetnym starcie cały wyścig przejechały równo, niemal że razem. W rezultacie Patrycja Zawierta na mecie zameldowała się jako 11, a Magdalena Zawierta 12. To kolejne cenne punkty które przybliżają do startu na Olimpiadzie Młodzieży już w lipcu w Warszawie.

WKK Wieruszów